Brexit: évtizedek óta nem látott győzelmet arattak a konzervatívok

Brexit: évtizedek óta nem látott győzelmet arattak a konzervatívok

A várakozásoknál jóval nagyobb, több mint három évtizede példátlan mértékű győzelmet aratott a kormányzó brit Konzervatív Párt a csütörtöki előrehozott parlamenti választáson az immár csaknem végleges pénteki adatok szerint. A legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt ugyanakkor az elmúlt több mint nyolc évtized legsúlyosabb vereségét szenvedte el. Boris Johnson szerint a konzervatív párti kormány arra kapott felhatalmazást a választóktól, hogy a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) jelenleg érvényes határnapjáig, január 31-ig "minden további nélkül" léptesse ki az Egyesült Királyságot az Európai Unióból.

Brexit: kiterítették lapjaikat a pártok vezetői

Brexit: kiterítették lapjaikat a pártok vezetői

Boris Johnson konzervatív párti brit miniszterelnök szerint minden előfeltétel adott ahhoz, hogy London szabadkereskedelmi megállapodásra jusson az Európai Unióval a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után. Jeremy Corbyn, a legnagyobb ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetője szerint ugyanakkor hosszú évekig tartanának a tárgyalások az új kereskedelmi egyezményekről az unión kívüli országokkal, mindenekelőtt az Egyesült Államokkal.

Jeff Bezos 98,5 millió dollárt adományozott, mégis beszóltak neki emiatt

Az Amazon alapítója, a világ egyik leggazdagabb embere, Jeff Bezos 98,5 millió dollárt adományozott hajléktalanokat felkaroló szervezeteknek, ugyanakkor a brit munkáspártot vezető politikus, Jeremy Corbyn beszólt Bezosnak: inkább csak fizetné be az adóit.

Brexit: a Munkáspárt kidobná a megállapodást

A Munkáspárt új megállapodást kíván kötni az Európai Unióval a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről, és ezt az egyezményt népszavazásra bocsátja - áll a legnagyobb brit ellenzéki erő csütörtökön ismertetett választási programjában.

Johnson: szökőárként zúdul majd a tőke az Egyesült Királyságba a Brexit után

„Valóságos szökőárja zúdul majd" a beruházási tőkének a brit gazdaságba, amint sikerül a brit EU-tagság megszűnési folyamatának (Brexit) végére jutni - mondta hétfőn Boris Johnson brit miniszterelnök a Brit Iparszövetség (CBI) éves kongresszusán. A konzervatív párti kormányfő a bizonytalanság enyhülésével tömegével megindulnak majd az eddig elhalasztott beruházások. Ugyanezen az eseményen Jeremy Corbyn ellenzéki vezető a pártja által tervezett államosítások indokoltságát igyekezett alátámasztani.

Brexit: tényleg jöhet az előrehozott választás jövő hónap közepén

Úgy tűnik, hogy október 15-én előrehozott választások lesznek az Egyesült Királyságban, mert erről a potenciális dátumról tett említést egy mai parlamenti beszéde során Boris Johnson brit kormányfő, készülve a mai újabb parlamenti vereségre. Az, hogy idáig tényleg eljutunk-e, még nem biztos, hiszen a képviselők kétharmadának kellene támogatnia a parlament feloszlatását, és ebbe az ellenzéki Munkáspárt csak akkor menne bele, ha előtte nemcsak az alsóház (várhatóan ma este), hanem a felsőház is jóváhagyná a megállapodás nélküli Brexitet tiltó törvényt. Ha viszont utóbbiban ez nem történne meg a jövő hét közepén induló négyhetes törvénykezési szünet előtt, akkor Johnson eredeti terve szerint október közepéig törvényszünet mellett tudna egyezkedni Brüsszellel a kilépési keretekről.

A Munkáspárt kiszállt a Brexit-tárgyalásokból!

A brit Munkáspárt nem folytatja a konzervatív párti kormánnyal áprilisban kezdett tárgyalásokat a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszerét rögzítő megállapodásról - közölte Theresa May miniszterelnökhöz intézett pénteki levelében Jeremy Corbyn, a Labour vezetője.

Váratlan esemény: a Munkáspárt vezetőjével tárgyal Theresa May

Jeremy Corbynnal, a legnagyobb brit ellenzéki erő, a Munkáspárt vezetőjével kezdett tárgyalást Theresa May konzervatív párti brit miniszterelnök kedd este a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) folyamatában kialakult patthelyzet feloldásáról.

Itt az első miniszteri lemondás May tegnapi húzása után - Hogyan tovább?

Ma délelőtt benyújtotta lemondását Theresa May kormányfőnek a Walesért felelős miniszter Nigel Adams arra hivatkozva, hogy May tegnap nagy hibát követett el azzal, hogy az ellenzék vezérével kezdeményezett tárgyalásokat a politikai patthelyzet feloldására - igaz ez valóban gyökeres változás May eddigi Brexit-stratégiájában.

Kimondta May: lehet szavazni a Brexit elhalasztásáról!

Ha a brit parlament március 12-ig leszavazza a Brexit-megállapodást, akkor 13-án a megállapodás nélküli Brexitről dönthetnek majd a képviselők, ha pedig azt is elutasítja a többség, akkor március 14-én a Brexit "rövid futamidőre korlátozott" elhalasztásáról lehet majd dönteni - jelentette be a brit parlament alsóháza előtt ma délután Theresa May. Ezzel a brit kormányfő azt mondta, ami előzetesen már kiszivárgott a sajtóban, de egy új elemet mégis beletett beszédébe: a rövid távra elnyújtható Brexit szerinte még nem jelenti azt, hogy a megállapodás nélküli kizuhanás forgatókönyve lekerülne az asztalról. Ahogy lentebb elmagyarázzuk: egyelőre a március 29-én éjfélkor bekövetkező Brexit sem került még le ezzel a "zsarolási csomaggal" az asztalról. A mai (előremeneküléssel is összefüggő) May-bejelentés előzményei:

Hatalmas fordulat Maytől: elhalaszthatják a Brexitet!

A párton belüli lázadás letörése érdekében, előremenekülésként, Theresa May ma egy olyan javaslattal állhat elő a parlamentben, amelyet eddig mindig kizárt: néhány hónappal elhalaszthatják a Brexitet, ha március 12-ig nem fogadja el a parlament az ő kilépési megállapodását - rajzolódik ki sajtóértesülésekből. Ezt amiatt ajánlhatja majd fel May, mert egyúttal nyilvánosan el fog határolódni az eddig mindig lebegtetett megállapodás nélküli brit kizuhanás forgatókönyvétől. Mindezt May a ma reggeli kormányülésen prezentálja és utána áll majd a parlament alsóháza elé. A font a dollárral és a forinttal szemben egyhavi, az euróval szemben kétéves csúcs közelébe ugrott a Brexit halasztásának reményére.

Fordulat a Brexit-ügyben: új népszavazást támogat a Munkáspárt

A brit Munkáspárt hétfőn bejelentette, hogy támogatna egy újabb népszavazási kezdeményezést a brit EU-tagságról. Ez komoly fordulat, mivel a legnagyobb brit ellenzéki erő eddigi Brexit-politikájának nem volt központi eleme az újabb EU-referendum, sőt Jeremy Corbyn, a párt vezetője korábbi nyilatkozataiban rendre azt az álláspontját hangoztatta, hogy a kilépésről döntő, 2016-ban tartott népszavazás eredményét kell tiszteletben tartani.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Egy egész fegyvernemnek kell szembenéznie az új trónkövetelővel: bemutatkozik az RHC-155
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.